7 žien, 7 príbehov a jeden cieľ. Štefánik Trail 140, Crazy WoMen Active Planet team 2017.

CHA
Štefánik UltraTrail 140 je podujatie pre jednotlivcov tzv ultrabežcov alebo minimálne 4/najčastejšie 7/členné štafety.
V roku 2016 som sa zúčastnila tohto štafetového behu s partiou kolegov a kamarátov a dosiahli sme krásne 5.miesto. Podujatie ma zaujalo, na rozdiel od iných štafetových behov sa prevažne odohráva v horskom prostredí, kde kopíruje tzv .Štefánikovu magistrálu od Štefánikovej Mohyly pod Bradlom pričom končí pri soche M.R.Š v Bratislave.
Takže pred rokom to bola krásna skúsenosť a uvidiac čisto ženský team v cieli s menom „She runs“ , poznajúc šikovné dievčatá a ženy v Banskej Bystrici, ktorým nie je horský terén cudzí a takéto dobrodružstvo sa stane výzvou na prípravu som neváhala a oslovila 6 nadšenkýň.
Život žien, ale často podlieha množstvu premenných o rôznej priorite a tak 10 dni pred podujatím sme boli bez dvoch silných želiezok v ohni. Pohybujeme v kvalitnej bežeckej komunite , rýchlo sa podarilo do výnimočnej myšlienky „namotať“ ďalšie dve bežkyne-aj keď cezpoľné.
Naplánovanie nočnej a dennej skupiny bolo praktickou voľbou, aj keď nie celkom podporuje teamový duch. Nemalo zmysel, aby denné dievčatá kočovali celu noc v aute a budili sa 3x na každej výmene. Bolo to rozumné rozhodnutie
Štartujeme z BB ja a Alica, aby sme zaregistrovali team a zladili vibrácie s inými štafetami. Vyzdvihneme čip, dáme polievku a klebetíme. Pricestuje zbytok nočného teamu so šoférom-manželom našej Olinky.
Alica je jednotka, poradové číslo v štafete a nielen to – a rovnako ako jej BMW s automatickou prevodovkou, vybieha strašný úvodný kopec k mohyle. Začína sa aj moja nočná mora. Kým Alica pobeží, ja presúvam auto s Deniskou na Dobrú vodu systémom brzda-plyn. Chcelo to prilbu a Schantzov golier, ale po úvodných zákrutach to išlo.
logo
Odštartované Ali… Oli a Deni bežali ako víchor, Oli napriek pádu nocou v nezabehanej obuvi skončí s odreninami, ale bojuje ,následne prerážala kilometre a Deniska, ktorá už s čiastočným svitaním podala skvelý výkon aj na vápencových skalách. Alica, ako dominujúca šoférka BB teamu a ja sme sa presunuli do Sološnice, dali nočný bivak v spacáku pod širákom a rozcvičku pred behom, s najvyšším prevýšením cez 1120 m plným dažďa, hmly a vetra. Bolo to fajn. Na Pezinskú babu sa mi podarilo pár teamov predbehnúť a samozrejme fandiť single bežcom. Môj kolega a kamarát Martin Somora si dáva polievku a má podporný team- oboch synov. Manželka Zuzka je na telefóne. Je to krása, ísť po ceste s tými, čo Vás milujú…a nie je to Kofola.
Katka Azari je pripravená a vyráža táto mega žena na 28 km. V rovnakom počasí ako ja.
Pezinská Baba čaká tu celá nočná squadra s Izkou. Dám tekutiny a chleba s masťou a cibuľou. Izka štartuje s iným šoférom na svoj štart. Veru si si užila od Kamzíka už aj behanie po meste, asfalte a slnku. Devín, pozrieme hrad, prichádza Janka, vyčkávame. Dlho. Zdalo sa, že máme riadny náskok. Začíname byť nervózne, keď vyrazí Janka sadáme do aut a ide sa do Eurovii. Do cieľa!
V cieli povzbudzujeme ultrabežcov, prvú ženu vítame s potleskom. Vynikajúci výkon podala Janka, ktorá stiahla množstvo teamov pred cieľom. Zo 4 teamov sme boli 2. Výborne!!!
ta2
Záverečná bilancia:
140,4 km a 5300 prevýšenie
Alica Dupejova
Olga Filipa Ondrejková
Denisa Mlčochová
Katarina Belicová
Katarína Azariová
Izabela Rafanidesová
Janka Bašnáková
Štartovné nie je nízke základ uhradila každá účastníčka a zbytok pomohli sponzori, rovnako ako aj funkčné tričká Crazy Idea s potlačou partnerov boli od našich fanúšikov, za čo im patrí veľká vďaka :
Active Planet Outdoor centrum / tričká Crazy Idea a bežecké vesty Dynafit/
Nightrippers
Cinema Plus
Myšlienka, ponúknuť ženičkám behajúcim tento výnimočný zážitok sa premenila v skutočnosť a 7 žien,7 príbehov malo nakoniec JEDEN splnený sen. Beh priateľov bol cestou.
O rok je plán!!! Východniarska 100.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *