Byť-či nebyť Nomádom, ja to už viem.

Behat v jaskyni?To sa da?
Krásna trať v maďarskom mestečku,na druhej strane hranice,presnejšie v jaskyni Domica s názvom Nomad race
s možnosťami 5 , 16 km,/34 km/terén: bukové lesy 80% , pozvoľne stúpania a klesania, niečo po lúkach a bonus jaskyňa.
Dobré ráno,vstávam v penzione,kde som sa večer ubytovala pre ranný kľud a žiadne stresy po ceste.Ráno bolo cca 12-14 stupňov,je mi fakt zima,naštastie pred štartom sa oteplilo,počujem slovenčinu a poteším sa. Debatíme s Košičanmi a každí vyráža na zvolenú trať,štandart je že doma poznáte všetkých a tu- nikoho. Môj štart je 10.00 a po jednej veľmi slušnej občerstvovačke a výborne značenej trati v štartovom poli cca 300 bežcov na 7 km šup do jaskyne.
Chodník šírky asi meter, štandardne osvetlenie jaskyne pre turistov úplne postačuje a telo postupne chladne,vonkajšia teplota je cca 10 stupňov, vlhkosť,bežím bez doplnkového oblečenia,Crazy Idea-kraťasy,tričko, čelenka, Salomon tenisky- chladne koža, pľúca od vlhkého studenšieho vzduchu.Je to príjemné a pre beh priestormi je úžasný, vraj bude hrať hudba tak sa teším…všetko vnímate stalagnity stalaktity a ine útvary…
Bežci za mnou si to zjavne tiež užívajú,nikto sa neponáhľa…viem,že ma čakaj schody na záver
Sedia tu jaskyniari a strážia správnu trať, čo ma ukľudňuje.Verím,že budem mat aj oficiálnu foto,hudba však nie a nie začať…Jaskyňa ma svoje up/down plus čiže 285 schodov z toho väčšina je v závere,zdravím a dakujem Tomas Čelko za výuku behania do schodov-v Žiline.
Celkom vládzem,beriem schody po 2 a držím tempo,aj záver.Bolo to parádne a hurá nikto ma nepredbehol.
Občerstvovačka je vonku,ale šup, ešte Vás čaká nielen teplo, ale aj kopec,Suunto ukazuje 182 pulzov, ale cítim sa tak, ako keď sa roztápa Snehuliak. Nový pocit.
Teším sa,že neboli netopiere a pavúky😜,do cieľa je to ešte 7km a príjemne behanie,4 km do cieľa ma predbehnú
2 dievčatá,ale už to nie je na batlle.
V cieli sa teším, keď zisťujem slušný čas,11.miesto,aj keď len jedna kategória pri 90 ženách ,čo je asi málo,ale a cítim sa čerstvo a šťastne,bolo to fakt COOL!
V sprche mi jedna slečna hovori,bežala si predo mnou ale po jaskyni som 2x odpadla…
Veru super test na kardiovaskulárny aparát
Bežalo to množstvo pretekárov pre tent zážitok,ktorý som opísala.
Proste priatelia o rok odporúčam!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *