Charitatívny Mikulášsky beh 2015

Mikulášsky Charitatívny beh 2.ročník. 5.12.2015
Druhý ročník nášho podujatia sa uskutočnil v sobotnom termíne.
Nebolo až tak chladno, ale sneh ešte stále nie a nie napadnúť.Mne by sa páčil a veril,že aj Vám.
Bolo trošku chaosu okolo správneho dátumu podujatia,čo spôsobil Mestsky úrad-presnejšie škriatok a tak sa aj za neho ospravedlňujeme.
Mali sme množstvo noviniek, ale aj stabilné „zvyky“.
Opäť nás hostili priestory Europa SC, úspešne prezentovali naše podujatie, mali sme pódium, krásne miesto na prezentáciu podujatia a aj DJ /aj keď trošku zlostila aparatúra/. Samotní manageri úspešne odbehli náš kilometer trate,boli najsilnejším teamom v počte 5 osôb na trati.Vďaka teamu Ing. Hollého šlo teda všetko ako po masle.
Lions: opäť vďaka Mišiakovi, pánovi prezidentovi a členom pripravili a srdečne ponúkali vynikajúci čaj a vytvorili bezkonkurenčné fotografie účastníkov ako aj celého podujatia.
Mesto B. Bystrica: nové aj známe tváre sme stretávali pri administratívnej príprave .Vďaka podpore primátora MUDr. Noska, šlo všetko hladšie a podujatie dostalo aj finančnú podporu. Mestská polícia nám vyšla v ústrety a perfektne zabezpečila naše podujatie. Rovnako aj Policajné riaditeľstvo a tak boli cesty zabezpečené, keď pretekári vyštartovali spod Vianočnej hviezdy.
Novinkou bola spolupráca so Zdravou Spoločnosťou a MUDr.Faktorom. Prišli nám ponúknuť zaujímave služby- zmerali návštevníkom ESC tlak,cukor a cholesterol a viete čo? Máme v BB cholesterol dosť vysoký a tlak na hranici normy, takže vyhovoriť sa na Vianočný stres nestačí…treba s tým niečo urobiť. Viktorky dostali úžasný šek v hodnote 500 E na svoju činnosť a veru s nami si to aj odbehli….vďaka.
Veľká vďaka patrí aj športovej škole Labrador, Svetlanke Lipárovej (čerstvej víťazke Slovenského pohára v dlhom triatlone) a Ondrejovi Doletinovi (víťazovi Attack triathlonu 2015), ktorá prezentovala ukážky svojej činnosti a pre účastníkov pripravila super rozcvičku. Táto ambiciózna dvojica okrem svojich športových cieľov vytvorila projekt pre deti na všeobecnú športovú prípravu a integrujú k nim aj deti s rôznymi druhmi hendikepu.
Takže, osoby a obsadenie poznáte o.z Viktorky a o.z.Crazy WoMen Active Planet, outdoorové centrum Active Planet na ČSA 23,BB,ktoré registrovalo účastníkov, vďaka Mirkovi Leitnerovi a Dominike, ale aj pripravilo pekné ceny do tomboly a zabezpečili aj bránu v cieli.

Pri oficiálnom zahájení podujatia som prehltla slzy, všimli ste si. Privítala hostí, tešila sa a uvažovala.
Myslíme si, že my sme tí, na druhej strane, tí, čo sa im to nestane, možno aj preto, že prídeme na takéto podujatie, ale keď však vidíme, že choroba si nevyberá, sme bezmocní, škrípeme zubami, hrozíme päsťami, ale nič nezmôžeme, veď viete.
Pre ženu, ktorú poznám, jej dcéru, čo bojuje ako lev som stála na tom pódiu. Bojuje o život. Mala opäť štartové číslo 1. Stáli sme tam s Majkou Blažekovou, Viktorkou, čo bojuje tiež. Uspešne začala svoju bežeckú kariéru práve v tomto roku.
Stála som tam pre všetky mami, dcéry a babky, pre všetky rodiny, ktoré sú silné aj slabé. Pre všetko, čím ženy sú.

A kto bol vlastne hlavný účinkujúci nášho behu??? Najlmaldši účastnik a to boli dvaja boli narodení v roku 2009 a najstarší účastník 1953. Priemerný rok narodenia 1983. Riadna kopa dobrých ľudí a múdrych detí, čo si obliekli Mikulášske oblečenie „vzali nohy na plecia“ a prebehli ten kilometer. Ich zoznam je na konci článku.
Veľká vďaka.
Kilometer predvianočnou Bystricou. Bystričania a fanúškovia tejto myšlienky pridajte sa o rok vo väčšom počte!
Pridajte sa k nám, veď nestačí len sedieť!!!

 

IMG_5648 IMG_5650 IMG_5651 IMG_5657

IMG_5658 IMG_5661 DSC_0071 DSC_0085

DSC_0145 DSC_0168 DSC_0183

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *