Človeče,dnes trochu zomrieme. Emil Zátopek.

Mám rada jeho výroky a citáty a mám rada beh…život je cesta a ja bežím…
Triathlon attack resp jeho trať vymyslel chlap. Ako to už býva nemal predstavu a tak si myslel, že …pôjdem Oravaman a uvidím ako to robia inde, vo vedľajšom chotári. Prišiel, videl a zvíťazil, ako každý športovec nad sebou. Ja som ticho pozorovala. V našom nemocničnom archíve je doktorský triatlon na rybníku v Žibritove, keď som aj ja okúsila čo to je,3 x na max .Je to super- vedela som!
Mocem sa teda po Orave a vravím si klobúk dole, za 5 rokov systematickej a !profesionálnej! práce. Viem, čo píšem, viac ako 10 rokov sa venujem ako hobby organizovaniu podujatí rôzneho charakteru ako aj samostatnej pretekárskej činnosti. Viem, čo je to mimo Bratislavu zohnať čokoľvek-tovar, peniaze, média, zľavy.
Nesmierna a ANONYMNA drina. Hodiny, hodiny, hodiny.
ta1 Preto často ťažko dôstojne a obsažne odpovedať niektorým „ mudrákom“, čo nemajú skúsenosť pod obojím…. a vedia ako všetko to mohli spraviť lepšie keby…
Viem, že sa dá zlepšovať a tak v rámci teórie za všetkým hľadaj ženu vybrala som sa aj ja na najvyčerpávajúcejšiu cestu svojho života. Pot, krv a slzy. Ich/pretekárske/ a moje. Čo bolo ich stalo sa aj moje a ich víťazstvo sa stalo mojou radosťou. Ich rešpekt a pokora, odvaha a drzosť boli moje.
Stovky telefonátov, stretnutí, mailov, konzultácií, dverí, na ktoré som klopala a otvorili sa ale aj takých, ktoré zostali zavreté. Výnimoční ľudia, ktorí nikdy nešportovali alebo naopak a hneď sme boli na jednej vlne. Ale aj takí, čo spravujú obecné a obecné blaho nechápu, alebo chápu, ale tak ,po svojom.
Riešim vlastne len jednu ako dať dokopy kontakty,informovať, medializovať a zohnať peniaze.
Výnimočná žena, o ktorej iba meno, Kristínka mi v rámci týchto „karmických puzzle“ prišla do života a kde som ja končila, ona začínala. Vedela, riešila, bola. Môj externý disk.
Čas bežal a množstvo kontaktov narastalo a občas to vyzeralo kadejako a výsledky niektorých dlhých rozhovorov boli nula a niekedy mínus mínusovitý….Bola som zúfala ako nikdy a do toho práca, služby, osobný tréning, pacienti, proste to, čo milujem, zĺahka nestíham…ako to len dopadne???
ta3 Podpora rodiny pri tejto bláznivej a trošku ambicióznej myšlienke, bez toho to nejde, ako to pochopil môj syn-chlapsky- po svojom a pokračoval v samostatnom živote, navaril keď mohol, požehlil svoje trička a dokonca robil zvoz produktov z Hriňovej na Srdiečko. Dcéra, keď mohla prišla domov, čo to upratala. Domácnosť???
Nie som mega žena, domácnost- stála.
Ako s úsmevom konštatuje môj syn aj „hrnce, čo za Tebou plaču…/keď nevarím/ plakali naštastie potíšku.
Potom prišli dni, keď sa mala plniť tabuľka s menami,vypadla vodná záchrana takýže vyššia moc mi pomáha a vybavím Hasičov z Lučenca a Vy moji priatelia, občas aj priatelia-pacienti ,ale aj anonymní ľudkovia z klubov turistiky, cyklo či skauti, ktorých táto myšlienka nadchla a šli ste do toho, vstávali o 4.00, pripravovali ste nocou depo, značili trate partia okolo Igora Bučeka, díky, stáli na občerstvovačkách a odpratávali štrk /Ena a Zuzka/aby sa triatlonistom na biku nešmyklo, krájali banány a odháńali osy, či takmer poklusom fučali do sedla naložení 30L vody ak pretekárom dôjde. Team Mydlovci- Kačmárovci. HZS a dobrovolníci z HSnS. Aj na najviac neatraktívnych postoch ako križovatky, Vám patrí vďaka.
ta2 Polícia ma v logu pomáhať a chrániť. 22.8.2015 sa ukázalo že toto pre zabezpečenie platilo doslovne. Vďaka!!!
Pretekári. Triathlonisti- slováci, moraváci a češi,baby a tvrdí chlapi.
Všetci sme sa na Vás tešili. Verili, že to zvládnete excelentne.
Tešili sme sa ako na bohov z Olympu a bohmi ste sa pre nás stali. Dokázali to. Prešli to! Sú v cieli!
Spotení, dehydratovaní, s otlakmi a kŕčmi.Vybojované osobné boje…a úsmev Mona Lisy.
Dokázali sme to! Oni a my sme stali tiež víťazmi.
Keď sme rozdali posledné ceny a začali večerat, prišli slová vďaky, potľapkanie po pleci alebo len tak prostý stisk ruky.
Nasilnejšia emócia môjho „organizátorského“ života. Som v nejakom stave mimo telo a srdce bije a bije, hlava sa nevie zastaviť. Ešte stále.
Ďakujem.

triathlon-attack

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *