Limited Edition

LIMITED edition

 

LIMITED EDITION

 

Takto sa zvykne nazývať čosi, čo sa tvorca rozhodne vytvoriť jednorázovo a  je toho obmedzené množstvo, napr. čokolády, voňavky, šiat, modelu auta, či pôžičky v banke…

shumi

 

Limited

Obmedzený, niekedy možno použiť vo význame nepostačujúci….

Limit

Podstatné meno ohraničujúce  najčastejšie časový úsek definovaný na zdolanie najčastejšie vzdialenosti.

Od začiatku svojho života sa každý z nás borí s limitmi rôzneho charakteru. Rodina, škola, priatelia, práca, pohlavie. Viac či menej máme obdobia, keď s nimi počítame , cielene sa na ne pripravujeme alebo ich takticky využijeme vo svoj prospech /viete, o čom hovorím, dámy/ alebo, a to už je menej príjemné, nás zastihnú nepripravených.

Nepripravených mentálne a fyzicky, zdrvia naše ego. Zoberú dych, vyžerú dieru do srdca veľkosti ementálu a vypália znak do mozgu a na čelo.

Stop – nepokračuješ, skončil si!!! Niekedy“ ďakujeme za účasť“, inokedy ani to nie, niekedy pochopíš a niekedy krútiš hlavou, na jazyku horkosť a milión slov a zovretá päsť.

Pamätáte sa na svoje „stopky“? Nie partnerov, rodičov, deti, povinnosti…

Ja som ich mala tento rok pretekovo,aj moji priatelia. Tak začali moje úvahy o tom, kedy a ako organizátor využije toto právo. Sama organizujem viac ako 10 rokov rôzne podujatia s priateľmi, či v zime a či v lete. Som vo veku, kedy sa biologicky ani pohlavne nemôžem porovnávať s najlepším chlapom na trati a byť za ním do hodiny, diskutabilná, ale predsa reálnejšia je debata hodinu po najlepšej žene. Toto sa približuje realite.

V zmiešaných dvojiciach, a nedá mi nespomenúť tento rok  isté podujatie v skialpinizme, keď organizátor chcel triediť zrno od pliev,….

Ja tak byt organizátor spravím tvrdý limit ako prológ napr. 1000 výškových a potom dám 3 dni bez limitov. Následne viem, že mám na podujatí špičku a nie je to „amatérčenie“. Ale keď počujem hovoriť o „pomalých pretekároch“, ľuďoch, ktorí majú BMI 30 a viac a iste posledných 10 rokov neprekročili viac ako 90 pulzov a nie kvôli betablokátorom, je mi to ľúto.

Nejako si rýchlo zvykáme  nemať rešpekt a úctu na horách. Voči iným  a tým pádom ho nemôžeme čakať ani voči sebe.

Tak fantazírujem ako na to ďalej.Možno by stačilo spraviť verziu mini s dĺžkami tratí a ponechať 3 dni pre širšiu verejnosť, keď už

organizátor investoval toľko času a vôle dobrovoľníkov, čím by sa zvýšil počet účastníkov a iste aj kredit podujatia. Verím, že ten čas príde, ak nie tam, tak inde…

 

A viem, že tréningom nikdy nie je neskoro posúvať svoje limity a trénovať viac.Takže záver je iste sa dá trénovať viac a ja to fakt skúsim.

images

 

Spať k limitom a to nielen pretekovým.

Cítim aj limit svojho pohlavia. ŽENA. Automaticky sa ženy obrátia viac so žiadosťou o pomoc na muža.

Je to nejako geneticky – biologickejšie.

Rovnako sa žena vníma v nemocnici ináč ako lekárka sestrami, nadriadenými, pacientami, ich

príbuznými . Zažila som to aj v armáde. Odpoveď nadriadených je akosi podobná, vieš, že na Vás ženy

je prísnejší meter. Aj keď sú na Vás kvóty.

Divné???

Veď už v minulosti naše babky hovorili : Nie je dovolené volovi, čo je dovolené koňovi.

A čo takto rodičovské združenie dámy??? Pamätáte ešte???

Úrady, kde sedia pani úradníčky, banky…Iste skôr pochodí Váš manžel,partner,syn …

Jediné miesto, ako spomenuli v rádiu, kde je byť ženou relatívne OK, je autoservis.

Nie som feministka, mám rada mužov, ale dámy, ak pociťujete tento limit vo svojom okolí, musíme na tom pracovať.

Záverom konštatujem, že limity nemám rada, nemám rada mentálne limitovaných jedincov, ktorí Vám vnucujú svoje limitované ego a viem, že každý limit má za cieľ posunúť ma ďalej a najkrajšie sú posuny v limitoch , ktoré prekonávame sami v sebe.

 

Do toho Vám prajem veľa síl !

Veď každý z nás je božská LE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *