My summits and what ???

diplomky4Nové ciele, ďalšie plány…. valí sa to zo všetkých strán.
Vzdať sa zlozvykov, viac robiť to alebo ono, vypratať garáž, zabehnúť maratón. Plánuju to ľudia, ako Vy a ja ,sledujeme pri tom aj celebrity.
Ťažko však povedať, ako to nakoniec dopadne, v decembri sa nie všetci priznáme.
Ja som sa tiež prihlásila do skupinky plánovačov, nebýva to zvykom podĺahnút mode, ale tento rok je iný.
1.1.2016 som začala zhurta prácou,24 hodinová služna na úrazovom urgente Rooseveltovej nemocnice v BB a následne sa roztočil kolotoč radostí aj starostí, a tak až teraz bilancujem prvé 4 mesiace, stav určených cieľov.
Pracovne som mala za cieľ zvládnuť tretiu atestáciu, tentokrát z odboru úrazová chirurgia .
S malou dušičkou a množstvom kníh, separátok a plnou elektronickou pamäťou značnej kapacity som presunula svoj „stan“ do hlavného mesta.
Lyže som virtuálne zamkla na kľúčik a svoj celibát prerušila len krátkodobo max na 3 -4 hodinky.Zobrala som tenisky a okopávala pri behu chodníčky okolo Kamzíka poctivo,no bohužiaľ v nadmorskej výške Bratislavy.Kopčeky boli.
Nielen tie bežecké,ale aj ľudské a študijné a samozrejme.Motivácia gradovala a tak som sa citila neskutočne odhodlane. Bolo nás 6 v skupinke,chlapci veru teoreticky a prakticky podkutí a k tomu, aj skromní.Denne na klinike prednášky a diskusie.Operačka.No a potom klasická študentská kultúra knihy a knihy,počítač a beh a ešte raz…
Big Day č.1 bola obhajoba atestačnej práce, v mojom prípade, sa z nej vykľulo pri očakávanom 40 stranovom snažení nakoniec viac ako 100 strán. Prepracovávaných do posledných minút pred tlačou,vďaka dôslednému konzultantovi, úžasnému IT špecialistovi a Zuzane,ktorá ma naučila robit PP prezentácie a synkovi,ktorý mi umožnil pochopiť trošku Excell tabuľku.Moja cena v mojich očiach značne stúpla a na IT trhu samozrejme tiez.
Pri obhajobe práce, z ktorej s a nakoniec vykľula asi 45 minutová debata som pochopila,že nielen môj konzultant dal práci výborné hodnotenie ale,že samotná práca celého širšieho teamu /vdaka fotografka Adka,Beník a Mirko Killian s Mirkom L/ predsa len povedie k cieľu,vyťúženej atestácii,bolo konečne jasné.
Zostávalo 18 dni do terminu skúšky.
Finišovali a finišovali sme,točili otázky a v skupinke 6 osôb rozširovali našu hardware kapacitu.No a mali nervy na prasknutie.Ako bude???
V deň D č.2 mi v nemocničnej kuchynke sestričky z účesu „Einsteinova sestra“ vyčarili oslňujúci účes,v štýle Grace Kelly a „poťahali „sme otázky .Stres gradoval a k tomu skupinka medikov!!!Priviedla ich slečna sekretárka a sedeli a nevedeli,čo robiť v ich hlavách iné veci a s cieľom vidieť,počuť atestácie si sdeli a diskutovali.
Následne vošla komisia 6 medicínskych celebrít pánov profesorov,pani docentky a pánov primárov.
V kolečku sme každý zodpovedali svoju otázku a následne aj otázky komisie.
Keď sa komisia poradila počuli sme slovo profesorské:
Skúšku ste zložili všetci na výbornú s pochvalou.Aleluja….

Myslím,že dodnes ešte zaraďujem veci v hlave,ako sa život zmení, že je potom…že TO oslávim.
Vraj sa to nestáva často a boli sme výnimoční.
MY sme však BOLI.

Musím neskromne povedať, že teoreticky a ľudsky to bola skutočne exkluzívna zostava,študentov,pedagogov v relanom čase a neabtsraktnom priestore . Verím, že aj naši pacienti,či kolegovia ocenia praktické zručnosti,ktoré pretavíme z množstva osvojenej teorie.

K tomu od Teba v doktorskom nebíčku vyprosujem POŽEHNANIE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *