Požehnané sviatky a záver roka.

Množstvo ľudí prežíva záver roka vianočné sviatky a Silvester rozmanitými spôsobmi. Tešíme sa naň rôznymi spôsobmi systematicky pripravujeme alebo proste len tak vhupneme do kolotoča, ktorí organizujú ľudia okolo nás, rodinné stretnutia, večierky z práce pri príležitosti konca roka, či stretnutia s priateľmi čo žijú v cudzích krajinách a docestujú na sviatky domov.
Mágia týchto dni každému pripomína detstvo, prášenie kobercov v snehu a kefovanie celej plochy octovou vodou, vôňa Sidolu pri čistení pokladov, pečenie nášho klasického vianočného menu, staré LP platne mojej milovanej babky s retro česko-slovenskými pesničkami, vianočné gule, čo som nechtiac rozbila, keď som vlastne zhodila celý stromček, rozprávky v televízii a pocit, že si spolu sadneme a pozrieme ich opäť, či pokusy vydržať na polnočnej bez toho aby mi klesala hlava. To všetko mi nejako v kútiku duše tak nejako chýba.
Spomínam na Vianoce, keď boli moje deti maličké a tešili sa z darčekov ale aj na tie, keď ich čo to nepotešilo. Vianoce v nemocničných službách rôznych oddelení, kde som pracovala a pracujem, či v záchranke. Tieto boli výnimočné, lebo sme mali vlastne prvé narodeniny môjho budúceho krstňaťa, ak by sme ho teda krstili a všetko sa tak nejako začalo vracať. To tešenie sa ako sa bude tešiť z darčekov a že budeme všetci spolu.
K sviatkom v mojej hlave patrí sneh a lyže, tak to som si užila, pripravovala som sa na ťažké skialpinistické preteky v rakúskom Saalbachu, stihla som kúpiť všetky darčeky, jeden cestoval veľmi dlho a okrem toho som stihla zorganizovať BB mosty, vďaka LUX Vám bolo aj teplúčko, čo som veľmi pyšná. Prišlo Vás vskutku veľa a bola výborná nálada. Slniečko nám prialo a mne sa páčilo, ako ste sa s rodinami prišli ukázať, ako sa Vám behá, ako sa zlepšujete a newcommers /neviem lepšie slovo nováčikovia?/ nám všetkým opäť ukázali aké je to úžasné byť niekde PRVY krát a ten pocit prebehnúť cez ciel…to je proste úžasné.
Občas ma prepadne taká bilančná depresia, že čo som vlastne dokázala a vlastne čo všetko ani veľmi nie. Prišlo mi smutno za všetkými, čo tu tak nejako nie sú a odišli a cítila som nejako málo energie spraviť ten KICK a otvoriť sa novému roku.
Bude ťažký ale má priniesť aj samé nové zážitky. Ľudské, pracovné a športové. Takže vlastne bude výnimočný. Takmer každý mesiac čosi.
Viem, aj Vás čakajú zaujímavé a nové veci, možno aj tie, ktorých sa bojíte trošku. Prajem Vám teda silu, ktorú nájdete v sebe, v rodine a priateľoch, zdravie a nezlomnú Vôľu, ísť za svojimi cieľmi lebo dosiahnuť ich je v prvom rade o Vás.
Vôľa a sila nám často chýba a nebojím sa povedať, že ciele, ktoré Vás nepotrápia boli tie prvé, ľahšie a smelo si dajte ďalšie.
PS ak si občas spomeniete na mňa tak držte palce…. budem to fakt potrebovať, ja sľubujem že Vám o tom napíšem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *