Bokami Západných Tatier 2023

V dňoch 23. – 25. 3. 2023 sa konal 14. ročník skialpinistických pretekov Bokami Západných Tatier. Trojetapové preteky sú jedným z najväčších skialpinistických sviatkov na Slovensku v rámci skialpinistickej sezóny. Konajú sa pod záštitou Slovenského horolezeckého spolku JAMES. “Sú jedinými viacdňovými a zároveň najnáročnejšími skialpinistickými pretekmi v strednej Európe a získali si renomé i rešpekt v širšom Európskom kontexte”, uvádzajú organizátori na webe pretekov. Pretekári v tímových dvojiciach absolvujú tri etapy počas troch dní. Pre nepriazeň počasia a nevyhovujúce podmienky však musela byť tento rok 3. etapa zrušená. 

Z nášho Crazy Women Active Planet_BB si tieto náročné -a zároveň nádherné- preteky nenechali ujsť Katarína Lovrantová (s parťáčkou Sárou Machajovou) a Kristína Néč-Lapinová (s Ľubomírou Kalinovou).

Počasie však nedoprialo pretekárom a pretekárkam užiť si BOKAMI naplno. Už v sobotu sa 2. etapa štartovala za dažďa a vetra. Ale aj tak to bolo “super polyžovaníčko” v žľaboch, aspoň podľa Kikiných slov ;) 3. etapa musela byť zrušená kvôli nočnému a rannému dažďu, ktorý zmenil podmienky na trati tretieho dňa na nevhodné.

Výsledky sa tak zložili z časov prvých dvoch dní. Katka Lovrantová so svojou dvojičkou obsadili krásne 2. miesto za čerstvou majsterkou sveta Mariannou Jagerčíkovou (s Miroslawou Witowskou). Kika skončila hneď za bedňou na 4. mieste.

Obom žienkam patrí veľká gratulácia za úspešné absolvovanie týchto horko-sladkých pretekov. Ako Kika po prvom dni (veľmi zrelo) poznamenala: “vesmír sa nezmení, či prídeme do cieľa skôr alebo neskôr, hlavne nech prídeme”.

Výsledky > SkiMo Stats

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie