CRAZY opäť v akcii!!!

Ku skialpu sme tentoraz pridali aj beh. Predvalentínsku sobotu (11. 2.) poňali naše milé členky a členovia pekne po svojom - športovo-pretekovo.

V Malej Fatre pod majestátnym vrcholom Rozsutca na úpätí vrchu Osnica sa konali skialpinistické preteky dvojíc Strungami Osnice, ktoré boli zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v skialpinizme dvojíc. Ide o náročné preteky, ktoré “si vyžadujú od pretekára perfektnú fyzickú pripravenosť a technickú zručnosť”, píše sa v propozíciách samotných pretekov. Naše dve elitné pretekárky Katarína Lovrantová a Kristína Lapinová dokázali, že s fyzičkou sú na tom výborne, a technicky tiež. So svojimi parťáčkami si podelili prvé dva stupne pre víťazky: 1. Katarína Lovrantová a Tereza Rudolfová, 2. Kristína Lapinová a Rebeka Cully

Obom maminám srdečne gratulujeme a obdivujeme, že to zvládajú takto na parádu! A s úsmevom do ucha k uchu (však endorfíny ;) ) Tu ich vlastné slová:

Katarína Lovrantová (status na FB):

“Strungami Osnice, pre mna najkrajsi skialp zazitok za dlhu dobu!

Tie timove preteky s TOP timovou partackou Tereza Rudolfová su proste top !

Na starte -10C, pocas pretekov som si uvedomila,ze som si vymkla auto a kluce su vnutri auta,v cieli opecena slanina,borovicka a vela kamaratov.

Druha etapa-o nic menej ako samotne preteky bolo dostat sa do auta k suchym veciam;)

Na tych par hodin som mala zase 25 a svet gombicka;)!”

Kristína Lapinová:

“Moje prvé MSR v skialpe dvojíc sa mi páčili ešte viac ako nočný skialp vo Valči. Nálada bola skvelá vo všetkých dvojiciach a aj my sme si s Rebekou výborne sadli, keďže sa aj dobre poznáme z triatlonového prostredia… musím uznať, že teamový šport človeka dotlačí k väčšiemu výkonu a teda aj k väčšej spokojnosti v cieli.”

Ďalej gratulujeme aj Veronike Magosovej a Alešovi Guldanovi, ktorí sa so svojimi dvojičkami tiež postavili na štart a trať po strungoch, holiach, laštekoch a beharoch Malej Fatry úspešne zdolali.

Výsledky Strungami Osnice


Veľká gratulácia ide tiež Jurine Mrázovej, ktorá si v Tatrách vybehla z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom v rámci pretekov Zimnej bežeckej série. Trať v dĺžke cca 6,7 km a prevýšením cca 640 m zmákla časom 01:03:01,09 ako najrýchlejšia žena vo svojej kategórii (F40) a v celkovom poradí ako ôsma naj žena. Krása!

Výsledky 4. kolo ZBS Tatr. Polianka - Sliezsky dom

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie