MediSkialp 2023

MediSkiAlp 2023: Memoriál Karola Javorského

Je čas, keď sa v našom živote vraciame k veciam, ktoré sme mali radi a boli chvíľu odložené. No a potom to vyzerá ako fakt dobrý plán. 5. ročník je už slušné číslo, čo poviete?

Keď sme tvorili projekt Slovenskej skialpinistickej asociácie ako organizácie pre rôzne úrovne pretekového a nepretekového skialpinizmu, zorganizovali sme aj profesijné podujatia ako MediSkialp alebo ArmySkialp. Uvedomovali sme si, čím všetkým je pre nás stretnutie s priateľmi na horách pri milovanom športe. Začínali sme na Krížnej, boli sme aj vo Vysokých či Nízkych Tatrách. Mali sme podporu kamarátov zdravotníkov aj nezdravotníkov.

Po tragickej nehode vrtuľníka leteckej záchrannej služby, pri ktorej 2. januára 2006 zahynul náš kolega záchranár a skialpinista Karol Javorský, sme sa rozhodli venovať tento projekt jeho pamiatke.

Potom sme sa chvíľu odmlčali a čas bežal. Boli možno iné projekty a iné ambície. Možno kvôli COVIDu sa nám cnie za neobmedzenými možnosťami čias slobody. Za časom, keď sme sa videli cez víkend a nebolo sa treba niekam ponáhľať. Tak sme teda v roku 2022 spoločne tento projekt oprášili a bol to úspech.

Komu je podujatie určené?

Zdravotníckym pracovníkom (t. j. so zdravotníckym vzdelaním) zo štátneho i súkromného sektora, pracujúcim na území Slovenska. Zvládneme však privítať aj kolegov zo zahraničia.

Kategórie

1. Muži (do 45 r.)

2. Muži plus (nad 45 r.)

3. Ženy (do 45 r.)

4. Ženy plus (nad 45 r.)

5. Zdravotnícke zariadenie s najväčším počtom účastníkov za obidva dni.

6. Najoriginálnejšie oblečenie (Vertikal Chopok 2023) vyhodnotené na základe hlasovania účastníkov a organizátorov na FB stránke podujatia.

Ostatné kategórie si vyhradzuje organizátor vytvoriť na základe špecifických okolností.

Časový harmonogram: https://www.challengechopok.sk/

Prvý deň (piatok)si dáte 800 výškových metrov zo Srdiečka na Chopok.

Druhý deň (nedeľa) si s nami dáte 1300 výškových metrov.

! Počas oboch dní budete mať jedinečnú príležitosť ocitnúť sa v blízkosti najlepších skialpinistov z celého sveta, ktorí budú na rovnakej trati pretekať v rámci Majstrovstiev sveta veteránov v skialpinizme CHopok 2023.

Štartovné: https://www.challengechopok.sk/startovne-poplatky-mediskialp/

Registrácia: https://www.challengechopok.sk/kontakt/

Odporúčania účastníkom:

1. Služby si nepíš na termín 31.03.-02.04.2023.

2. Rezervuj si ubytovanie čo najskôr na https://www.challengechopok.sk/ubytovanie/.

3. Trénuj a daj dokopy svoj TEAM.

4. Zaregistruj sa na našej stránke https://www.challengechopok.sk/kontakt/.

5. Pomôž hľadať partnerov podujatia. Ak máš nejaký nápad, ozvi sa na kbelic11@gmail.com. Budeš mat svoj prvý profi FUN klub ????

Tešíme sa na stretnutie a pripravíme iste skvelé podujatie aj VĎAKA vám.

Organizačný výbor Majstrovstvá sveta veteránov Slovenský pohár v skialpinizme MediSkiAlp

športový klub Crazy WoMen Active Planet a Active Planet Outdoor Centrum s prevádzkami Banská Bystrica a Mýto pod Ďumbieromhttps://www.challengechopok.sk/

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie