Preteky sú vždy preteky s časom a svojim “nákladom”...

//matematika 2023-2022 atd.//

Štartovka v r. 2023 sa nám tento rok pekne naplnila a boli sme fakt štastný, že naše podujatie má výborné meno a pretekári k nám chodia s radosťou a očakávaním fotogenických výhľadov a náročných hodín na trati.

Prihlásených bolo na plný triatlon 78 pretekárov zo 4 krajín r. 2022 - 42 pretekárov, odštartovalo ich trošku menej keďže pár malo zdravotné patálie a niekoľko pretekárov sa presunulo medzi kategóriami.

Rekordný počet 5 žien nás zodvihol zo stoličiek,skvele bolo, že dokončili až tri dámy.

Celkovo dokončilo 50 pretekárov.11 bolo zastavených na stop-časoch alebo spontánne nedokončilo pre rôzne dôvody, na biku skončili 4 osoby /z toho 1 žena/- zbytok skončilo na STOP čas štart behu.

Počet štafiet zostal rovnaký v oboch rokoch- 14 tímov v cieli a r.2022 bola na štarte ešte 15 štafeta,ale preteky nedokončila.

Aquabike mal tento rok 5 pretekárov, zvíťazil Tomáš Žlnay,Black Swans Triklub Piešťany s časom 5.36.32

Duathlon 8 pretekárov a 1 odvážnu dámu K.Malíková,ČR - zvíťazil Marek Paulech,KPFC Stupava s časom 8:21:23

Bike Attack cyklisticku trat dohustilo 6 pretekárov, takže rekordných 99 cyklistov bolo úžasne číslo.

Run attack 18 štartujúcich - najlepší čas naďalej patrí mužovi z TOP päť horských bežcov sveta -vekom mladej, výkonmi však už bohatej Horehronskej legende -P. Fraňovi

/štafeta New wave Multišport / 1:52 z.roku 2020

Druhý najlepší je muž s najdlhšími nohami na trati juniorský reprezentant v horských behoch z Andory 2023 G.Kňaze, ktorý si tento rok polepšil čas o takmer 2 minúty na 2.18.32,ešte ale má pred sebou nejaké tie minúty na zlepšovanie…

Slovenská reprezentantka v horských behoch z Horehronia V.Jenejová- Koniarova s časom 2:46 mierne spomalila /1 minútka sa však nepočíta tento rok mala celkom vážnu zdravotnú indispozíciu pred podujatím ale sme poctený, že bola s nami opäť/.

Michal Holub,elitný slovenský Ironman z D.Kubína aj napriek poslednemu týždňu kamarátstva s vírusmi zlepšil svoj čas o dve minúty a to mal v nohách Slovakmana.Na biku dal na "4:32:07" môžeme tlieskať z celej sily jemu aj jeho štafete

V roku 2022 -v aquatlone aj duatlone bolo po 3 osoby a čisto bike išli 2 pretekári,takže nárasty sú tu a v r. 2024 tam bude iste zaujímavá konkurencia .

Filip Kristl bol víťaz z roku 2022 s časom 8: 28: 08 a aj napriek tlaku súperov Bartolomej Czyž a P. Vabroušek,ČR bol so súpermi vyrovnaný výkonmi vo všetkých disciplínach a depách ALE finále bolo suverénne jeho .

Zlepšenie medziročne dal Filip o neuveriteľné 2 minúty.

Bravo!

Bol to naozaj triatlonový koncert v podaní prvých pretekárov a za výnimočnú pochvalu stojí v plnej verzii výkon D.Rosinskeho - v dobrom ” maskota” podujatia, kt sa po rokoch vypracoval na zrelého a pokorného pretekára a medziročne zlepšil svoj čas o 28 minút !!!

Podme k dámam a to hneď s veľkou fanfárou pre nový ženský traťový rekord a triatlonovu “pannu” V. Slivkovú s časom 9.22.31. Vierkin štart na tomto podujatí bol nielen jej premiérou doma na Horehroní / ak nepočítame jej obľúbený Krpáčovský kvadriatlon/, ale aj výnimočným ženským vytrvaleckým výkon, ktorý zlepšil výkon R.Rizmanovej 9.36.12 z roku 2020.

Druhé miesto patrilo českým farbám s výkonom M.Gerychovej a časom 9.49.15. Mirka Valašíková je majsterkou timingu a dobehla rovno na 3 stupienok,tak ako v roku 2021.

Škoda nedokončenej piesne ako u sympatickej,nesmierne ženskej a usmievavej V. Pirovej, Prestigio Realize Team a uboleného zastavenia J.Mrazovej z predajne Active Planet v B.Bystrici a klubu športového Crazy WoMen.

Slušné zastúpenie mal aj duatlon a aquabike u mužov a veríme, že to bolo pred skokansky ohmatanie trate a o rok budú páni jazdit plnú trat.

Záverom

Beh nabral na počte účastníkov a taktiku kĺzavého štartu podľa rozhodnutia organizátorov, sa opätovne pokúsil vysvetliť konferencier M. Poliak netrpezlivým bežcom a išli sme teda o 12.45

/prečo tento štart - komunikované v propozíciach/

Cieľom kĺzavého// nepresného času štartu // je aby bežci doplnili “dlhé discipliny” a vytvorili tlak a konkurenciu pre už bojujúcich borcov a borkyne na trati.

Štafety opäť jedno veľké BUM-BUM

Konečne čisto ženské 3 ženské trojice a hned je to štartové pole pestrejšie a krajšie.

Veľké Ďakujeme patrí opäť dobrovoľníkom, fanúšikom,rodinným príslušníkom a partnerom partnerom podujatia.

Krásne šperky pre čisto ženské kategórie venovala svetová šperkárka z Horehronia K.ŽIAK

10. ročník sa uskutoční po schválení  organizačným výborom 9.-10.8.2024 a my sa už dnes na Vás veľmi tešíme.