Slnečno, pozitívne prekvapenia, hviezdy a tradícia

Triathlon Attack -9. ročník

Očami organizátorov- pohľad na mimoriadny ročník zvnútra.

Zlaté pravidlo:

Príprava každého ročníka sa začína vyhodnotením predošlého ročníka.

Analýza rozpočtu, dotazník spokojnosti pretekárov, debreefing dobrovoľníkov a rozhovory s partnermi.

REALITA:

Organizácia, logistika, zabezpečenie podujatia

Určenie termínu na druhý víkend v mesiaci august 2023 po Slovakman a pred Žilinským triatlonovým festivalom je už dlhodobo vhodným termínom -aj keď august je vždy plný duplicít kvalitných endurance podujatí-nevydávame sa rozhodnutia nemeniť termín.

Priehrada Ružiná- z divínskej strany je voda stále veľmi ďaleko a kým tzv. „neprehnijú „ rastliny to bude ešte trva5 nejaký ten rok.

Preskokan : Bohužiaľ sa ruší Triathlon attack SHORT, s parametrami olympijského triatlonu zaradeným do Slovenského pohára STU 2023- pre aktuálnu finančnú situáciu na samosprávach

Short sa v roku 2022 podarilo zorganizovať s pomocou BBSK a OCR Novohrad a Podpoľanie.

Zostali sme teda rozhodnutí, že cieľovým podujatím leta 2023 bude Triathlon Attack.

Bohužiaľ začiatkom júna 2023 pre zdravotný stav M. Leitnera - autora tratí a jedného z dvoch rodičov -druhým je K. Belicová-niektorí pochybovači myslia, že nad Triathlon Attackom visí otáznik.

Posilnený sebavedomím a skúsenosťami s organizáciou MS Veteránov v skialpinizme Chopok Challenge 2023 vieme, že to bude len formálna otázka v štýle A. Dumasa : 4 mušketieri – Jeden za všetkých- všetci za jedného.

Posúvame teda otázku na stabilný team hlavných dobrovoľníkov-organizátorov ako majú voľné kapacity. Odpoveď hlavných leadrov z „trať voda“, registrácia Kids Attacku - bola ÁNO a pridali sa ďaľší a júl/august sme teda intenzívne pripravovali naše podujatie. Dobrou správou pre organizáciu podujatia je, že sú na niektorých miestach nový starostovia a primátori. Mení sa globálne pohľad na cestovný ruch a šport je dnes aj vďaka COVIDu silnejúci fenomén.

Detva ako spoluorganizátor pomôže pripraviť kvalitnejšie krytie aj v podobe kultúrneho programu a zabezpečenia prípravy tlačovín, štartových čísiel, banerov.

Klasický partneri ako Pivovar Urpiner, Farby-laky Kollman z Brezna, športová výživa A One a pribudne aj nový partner fi. PEMAX. Vďaka OCR Novohrad, Podpoľanie, Horehronie ako aj Za horami, za dolami ideme ďalej...Bez krásnych priestorov Zichyho kaštieľa a podpory obce Divín by nebolo úžasné miesto na slávnostné a dôstojné zahájenie s programom FS Detvan a samozrejme bonusový divinový guľáš.

Trate na bike sa výrazne zlepšujú asfalt sa nám pekne upravuje a okrem priestoru na Budinej nás cez rok potešil nový koberec takmer na 10 km dole Balogom. Tesne pred podujatím absolvujeme testovačku trate a zisťujeme, že v oblasti Klokoče -zjazd smerom na Vigľaš je na 3 úsekoch semafor a vyfrezovaný asfalt na strane nášho zjazdu. Chytá nás mierna panika- absolvujeme stretnutie zo zhotoviteľmi rekonštrukcie úseku o tom ako bude aktuálne vyzerať priestor v deň podujatia. Nevyzerá to dobre a to ešte aj ich právne oddelenie zvažuje nový formulár o miere zodpovednosti pretekárov, ktorý tlačia pridať na registráciu na piatok- 2 dni pred pretekmi zabezpečujeme vďaka dobrovoľným hasičom z Haliče a Novej Haliče „úderku“, ktorá sa zdá ako skvelé riešenie na bezpečnosť daných úsekov .

Preznačenie trate sa darí úderke Poliakovci – Luboreč- Vydrovská dolina a K. Belicová v ten istý deň ťahá žlté šípky a žlté srdiečka až po Hotel Srdiečko, pripravujeme občerstvovačky – ovocie, chipsy, sušené ovocie, vodu , soľ a magnézium, škvarky aj klobásku,.... .

Dohodujeme oplotky na vyznačenie depa s Lučencom a prevezieme koberce/ ešte trošku mokré/ od našich kamošov z BS Kross triatlonu z Banskej Štiavnice. V Ľuboreči pani starostka zorganizuje brigádu a v deň podujatia je všetko ako z 5 hviezdičkového hotela.

Postupne sa teda blíži deň D a tlačíme personalizované štartovné čísla / ako zistíme sú dve štartovky – nevadí/, to sa zvládne hravo- presúvame sa štvrtok večer na Ľuboreč. Prejdeme si večer „osoby a obsadenie „ a padáme únavou.

Začína sa piatoček a Vy prichádzate postupne, pripravujeme detské preteky /Julka, Mata, Barborka, Alenka a Milan, depo na bike a okolo obeda aj trať na plávanie Michal, Bacil, hasiči a Ľuborečania. Fungujú súbežne 3 pracoviska a okolo 14.00 začína registrácia na Divíne. Veci idú hladko a všade je prijemná atmosféra. Guláš z Divína chutí výborne, Frišná káva ponuka kávičku a štrúdličku.

Objatia v Zichiho kaštieli po roku /niekedy aj po dlhšom čase../ sú krásnym momentom, potešia však aj nové tváre a pre nás je to dojímavé -súčasne veríme, že toto je naša pridaná hodnota.

Program na pódiu prebehne rovnako podľa plánu a zbierajú sa veci do depa na Srdiečko, odchádza auto a DEPO je kompletizované.

Deň je úspešne za nami a blíži sa kontrola v office, čo ako prebehlo a čo, kto berie do auta smer Srdiečko, keďže ráno po štarte rýchlo balíme a fičíme smer Srdiečko ..a šup prekvapko Vypadne občerstvovačka na Sihle a tak improvizujeme, keďže sa nepodarí zohnať lokálnych ľudí, vďaka Matke a Alenke .Fungujeme v office do nového dňa sa preklopíme nejako rýchlo cez krátky spánok.

Sobotienka :

3.45 budíček a jedna partia vybehne dokončiť depo bike, regulujem parkovisko, ktoré Agrodružstvo Senné vykosí a druha depo pri východe z vody, tretia partia pripravuje miesto štartu.

S DJ a Marekom Poliakom je pripravený scenár ako na štandartných podujatiach. Zvony, počítanie a siréna. Zaútočí škriatok a odštartuje sa bez počítania,...

Ale pretekári to zvládnu ako nič a veríme, že už nás nič iné horšie nečaká. Nádej netrvá to dlho !

Po štarte okrem utopeného čipu voda prebehne hladko.

7.15 volaju doborvoľný hasiči, „cestári na vypnutie semaforov tu nie sú a čo máme robiť? „

Rozhodnem v jednotnom čísle: vypnite ich akokoľvek- našťastie 7.32 veci fungujú a v duchu sa pýtam, čo ešte ?

9.45 začnú dievčatá z občerstvovačky Tále cez niekoľkých ľudí riešiť cykloflaše, ktoré sú však na ceste k nim podľa plánu aj keď im to nestihneme dať vedieť.

9.55 volá fotograf v čele, že je neplánovane nový semafor pred Vydrovskou dolinou – prehodíme poradie vozidiel na trati a posledné auto s „ bike repair „ presúvame, veď máme vzadu sanitku /aj s cyklofľašami a magnéziom. Našťastie skontrolujeme úsek, dá sa jazdiť našim smerom a fičíme smer Srdiečko. Pri príchode na Srdiečko je depo krásne postavené a Team Mareka a Gabiky Manicovcov vedia, čo treba- beží registrácia na beh so Zuzkou V. a Barborkou a vzhľadom na počet ľudí na trati využívame štartovacie okno v propozíciach 12-13.00 a oznamujeme štart medzi 12.45-13.00

12.15 zisťujeme, že sanitka nešla za posledným, keďže sa český pretekár stratí žltu šípku KP-čiže na Poľanu, inštruujeme ho vrátiť sa na benzínku v Hriňovej a Maťka Šofrancová vyštartuje po neho- s jedlom, magnéziom a vodou.

12.55 sú už na trati bežci a čakáme na stop čas medzi Bike a Beh. Do konca podujatia zostáva cca 7 hodín a posledné hodiny riešime drobnosti, vytknuté členky, oškreniny a hraničný kolaps. Sledujeme vývoj situácie na čele pretekov a diskutujeme, či padne traťový rekord

18.00 máme slávnostné vyhodnotenie, celkom sa podarí pri preskakovaní zabudúť na behajuce gazely /diečatá/, no ešte to stihneme v limite a dobiehajú posledný pretekári

20.00 začne beseda s P. Vabrouškom s takmer 12 účastníkmi

21.45 sedíme vo foyae a zdá sa, že naozaj je to HOTOVO.

Ďakujeme hlavne všetkým organizátorom a dobrovoľníkom, že si berú dovolenky, na chvíľu zabudnú na svoje rodiny, makajú naozaj tvrdo, aby sa každý rok zdvihol štandart podujatia, zaslúžia si Vaše ovácie a prispôsobia svoje leto tejto šialenej myšlienke spraviť triatlon cez polovicu Slovenska ....

VÝSLEDKY

To be continued....

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie