Tak zaviažme si ŠNÚRKY23….

Parafrázou na známu pesničku od skupiny Elán “Tak oblečme si dresy ..” sme odštarovali 2.ročník charitativneho podujatia a to slovenským unikátom a sice 24 hodinovým charitatívnym behom pre jednotlivcov a tímy na Donovaloch, Park Snow - Nová Hoľa.

Podujatie pripravili o.z. Neonka a o.z. Crazy WoMenActivePlanet_BB v spolupráci s ďalšimi partnermi a obcou Donovaly…


Počasie sa tvárilo sľubne a našich 5 chlapov a Katka - organizátorka - vyštartovalo 31.8.2023 -15.35. Večerné výbehy boli v svižnom tempe u pánov a logistika stravovania a doplnenia tekutin fungovala ako hodinky.T. Pavúk sa rozhodol okolo polnoci pre nedostatočnú regeneráciu po sólo behu Od Tatier k Dunaju odstúpiť,ktorý absolvoval vo fantastickom čase - no bohužiaľ, telo ešte nefungovalo dostatočne- čo nám bolo všetkým veľmi ľúto.


K teamu organizátorov sa pridal aj zásahový team p.Slašťana, ktorý zabezpečil bezpečnosť trate vzhľadom na výskyt rodinky mackov v danom teritóriu.Nočné hliadky aj vďaka posilneniu o Petra Ferianca,nášho vzorného mužského dobrovoľníka a dohodcu HaZS fungovali a tak sa noc prehupla do dňa a mali sme o čerstvú posilu v podobe Maťky Šofrancovej viac.

Registrácia na Vertikal prebehla bez veľkých čakaní a o 11.00 vyštartovalo bohaté, zvlášť juniorské štartové pole nasledované rodičmi. Neónky, ktoré majú tento rok rodičovské povinnosti teda dali zelenú M.Barlogovej, ktorá aktívne nielen pomáhala s L. Dolákovou papierovať, ale si trať aj statočne vybehla a obsadila 3. miesto v kategórii žien.

Vyhodnotenie sme teda naplánovali po ukončení 24- hodinovky a bola zmenená lokalita spoločenských a gastro- náležitostí na FunArena Donovaly. 


Drobná zmena priniesla väčší komfort účastníkom a my sme si užili nakoniec aj skoršie vyhodnotenie. Dôvod ?

Tomáš Podpera si prišiel napraviť chuť, keď ho po Everestingu a jednom kole v r.2022 zničila malá medonosná včielka a preto dal Everesting o pol hodinku rýchlejšie ako pred rokom a celkovo ! nabehal 9500 výškových metrov


Celkovo štartovalo ????

5 mužov a 1 žena na 24 h behu 

26 Vertikal bežcov vrátane detských kategórií a kojencov a vyzbieraných bolo 12 štartovných poplatkov plus jeden sponzorský príspevok 

obec Donovaly podporila podujatie pomocou s úhradami faktúr

Donovalský Pivovar vystravoval dobrovoľníkov a hlavne pretekárov a poskytol ceny do balíčkov a na vyhodnotenie

FIT FAMILY RADIO odvysielali príspevok o podujatí- záznam pripojíme

FunArena Donovaly podporila vstupom pre deti a obedmi pre pretekárov na krátkej trati

PARK SNOW Donovaly poskytol exkluzívne zázemie a podmienky na podujatie a jeho logistiku

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na rok 2024!

Podujatie môžete podporiť ešte stále na účte o.z. Neonka- poznámka ŠNÚRKA 23

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie