Tomáš Babic - Ako sa máme s mojou Maminkou

Volám sa Tomáško čochvíľa mám 7 rokov. Narodil v 25 týždni tehotenstva a mal veľmi náročný štart do života. Keď sme si prišli domov z nemocnice s maminkou mal som tracheostomiu, 24 hodinový kyslík, bol na podpornej pľúcnej ventilacii a papal som cez hadičku, ktorú som mal v brušku (PEG). Postupne sme sa zbavili ventilátoru, kyslíka aj tracheostomie. Momentálne mám už len jednu hadičku -PEG, cez ktorý papám. Aj fyzicky som sa zlešil a zosilnel som, už chodím samostatne.

2. Náš denný režim

Ráno vstaneme, najeme sa, buď sa ide do škôlky alebo na cvičenie. Ak sme doma ideme von na prechádzku.To sú skvelé dni. Potom mám obed a poobednajší oddych. Po olovrante ideme von alebo pozeráme telku. Milujem pesničky a básničky. Po večeri, býva hygiena a spánok.

3.Neurogym.

Cvičím vždy jeden týždeň v mesiaci intenzívne s rehabilitačným špecialistom To, že chodím je super pre maminu, lebo už som chlap a mamina ma nevládzem nosiť.ažký

4. Mikulášsky Beh - ako mi pomôžete

Pomôže nám veľmi, keď prídete bežať -pomôže mi to hradiť si cvičenie v Neurogyme, tam sa cítim velmi fajn plus dokúpime navyše pomôcky na ošetrenie PEGu, vlhčené utierky, a špeciálnu kozmetiku.


# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie