22. ročník Memoriálu P.Malinowskiego - Hala Gasienicowa //Pozvánka//

Už po 22. krát končí zimná sezóna skialpinistickým Memoriálom horskej služby im. Piotra Malinowskiego.

Srdečne pozývame skialpinistov - pretekárov, fanúšikov skialpinizmu a sympatizantov horskej lyžiarskej turistiky k nám do priestoru H. Gasienicowa, kde sa bude konať Finále Poľského pohára a Majstrovstvá Poľska. Ak to dovolia prírodné podmienky, pôjde sa po plánovanej trase cez Liliowe, Swinicka, Karb, Zawrat a na konci Kozia Prelecz. Štart je plánovaný na stanici IMGW o 10.00 a najrýchlejší pretekári sú očakávaní v cieli okolo obeda.

Trasa pre mladých pretekárov je vedená cez Liliowe sedlo a Beskid. Fanúšikov pozývame do zóny okolo Zmarzlego a Czarnego Stawu - trasa pre U20, seniorov, nestorov a masterow alebo okolo Beskidu, kde budú kategórie mladších a juniorov.

Doplnková akcia fi. POMOCA – výrobcu skialpinistických pásov, ponúkne možnosť bezplatného voskovania pásov.

Ukončenie podujatia a slávnostný ceremoniál bude v podvečerných hodinách na chate Murowaniec.

Aktuálne je prihlásených 138 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách s medzinárodnou konkurenciou z Nemecka, Španielska, Slovenska, Bulharska...

Na štarte budú legendy zo Slovenska ako Milan Madaj a Peter Svätojánsky, ale aj najlepší poľský pretekári ako Janek Elantkowski, Kuba Bachleda Ksiedzularz... Konkurencia na trati bude zaujímavá. .

Preteky organizuje Klub TKN Tatra team v spolupráci s TOPR a PZA.

Hlavnými partnermi sú LOTTO, generálny partner Dynafit, Nikwax, Piekarna Galuszka z Zywca, mesto Zakopane a reklamná agentúra Symptom z Nového Targu.

Všetkým partnerom za dlhoročnú spoluprácu ďakujeme. Rovnako ďakujeme chate Murowaniec a jej zamestnancom za pohostinnosť.

Horám zdar!

Justyna Zyskowska

TKN Tatra team

Preložila : K. Belicová

PDF Propozície

# Stlačte enter alebo ESC pre ukončenie